Radiofrekwencja mikroigłowa Gdańsk

Gładka i jędrna skóra bez zmarszczek, blizn i rozstępów to bez wątpienia atut, który dodaje nam pewności siebie. Czasem jednak urodzie trzeba pomóc, aby na dłużej zachować świeży, młody wygląd – ale nie oznacza to wcale, że musimy od razu iść pod skalpel. Warto skorzystać ze znacznie mniej inwazyjnej, za to bardzo skutecznej metody, jaką jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to jest?

Choć nazwa tego zabiegu na pierwszy rzut oka może brzmieć nieco zagadkowo i onieśmielająco, to jednak sama procedura jest dość prosta i powszechnie stosowana. Radiofrekwencja mikroigłowa łączy w sobie dwie metody: nakłuwanie skóry przy pomocy mikroigieł (jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej) oraz oddziaływania na nią ciepłem płynącym z promieniowania elektromagnetycznego. Oba te działania są wykonywane równocześnie, przy pomocy specjalnej głowicy. Co nam to daje? Fale elektromagnetyczne, emitowane przez głowicę, równomiernie przenikają do skóry dzięki igłom, umieszczonym na precyzyjnie określonej głębokości, uzależnionej od indywidualnych potrzeb i oczekiwanego rezultatu. Pod wpływem nakłuwania i ogrzewania tkanki zostają pobudzone do zwiększonej produkcji kolagenu i bardziej intensywnej regeneracji. Dzięki możliwości wprowadzenia mikroigieł do głębokich warstw skóry (nawet ok. 0,5 – 3,5 mm) rezultaty zabiegu są trwalsze i bardziej widoczne. Oprócz dokładnej regulacji głębokości nakłuwania, możemy również optymalnie dostosować moc oddziaływania fal elektromagnetycznych (maksymalna temperatura to 40 – 60°C) oraz czas emitowania ciepła.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest szczególnie polecana osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek, przebarwień, rozstępów, blizn – jednym słowem, wszystkiego, co najczęściej określane jest mianem „niedoskonałości”, tuszowanych mniej lub bardziej skutecznie przy pomocy makijażu czy ubrań.

Decydując się na taki zabieg, możemy oczekiwać poprawy napięcia i jędrności skóry, a także jej wygładzenia i odnowy.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Dużą zaletą radiofrekwencji mikroigłowej jest to, że zabieg nie jest bolesny, choć już na sam dźwięk słowa „nakłuwanie” wiele osób może odczuć nieprzyjemny dreszcz, to jednak nie ma czego się bać – igły wprowadzane pod skórę są tak cienkie, że ukłucie jest prawie nieodczuwalne, zaś dodatkową ochronę stanowi krem o działaniu znieczulającym.

Jeśli zabieg jest wykonywany na twarzy lub szyi, należy najpierw dokładnie usunąć makijaż. Następnie aplikowany jest krem na określony czas, a następnie można przystąpić do uruchomienia głowicy, nakłucia wybranego miejsca i emisji fal elektromagnetycznych. W zależności od miejsca, które jest poddawane radiofrekwencji, oraz od kondycji skóry i oczekiwanego efektu, pojedynczy zabieg trwa najczęściej ok. 30 – 60 minut. Po jego zakończeniu nakładamy krem, którego zadaniem jest wzmocnienie skóry i ochrona przed infekcją. Poza tym bezpośrednio po zabiegu skóra w danym miejscu może być lekko zaczerwieniona, jednak rumień nie powinien utrzymywać się dłużej niż 48 godzin.

Już po pierwszej sesji możemy zauważyć poprawę jakości skóry. Aby jednak uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty, często potrzebna jest seria 3 – 6 zabiegów, szczególnie jeśli chodzi o usuwanie rozstępów i blizn. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą przeważnie 4 tygodnie, jednak w każdym przypadku podchodzimy do tego indywidualnie.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa odpowiada na różne potrzeby i problemy związane ze skórą. Na zabieg najczęściej decydują się osoby zmagające się ze zwiotczeniem skóry (zarówno w wyniku starzenia się organizmu, jak też np. po ciąży i porodzie), rozstępami, bliznami (również tymi potrądzikowymi) lub przebarwieniami.

Rezultatem radiofrekwencji jest:

  • redukcja zmarszczek,
  • lifting skóry,
  • likwidacja blizn i przebarwień,
  • likwidacja rozstępów (najczęściej na udach i pośladkach, ale również na brzuchu i piersiach),
  • redukcja nadpotliwości,
  • zwiększenie jędrności i napięcia skóry,
  • poprawa kolorytu skóry,

 

Zalecenia przed i po zabiegu radiofrekwencji

Zanim zdecydujemy się na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, warto dowiedzieć się, czy faktycznie jest on nam potrzebny i czy nie występują żadne przeciwwskazania. W tym celu przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą, który odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania i wątpliwości. Głównymi przeciwwskazaniami do radiofrekwencji są: ciąża, infekcje skórne, a niekiedy także rozrusznik serca i niektóre rodzaje implantów.

Wprawdzie radiofrekwencja mikroigłowa nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta, ale bezpośrednio przed zabiegiem warto przestrzegać pewnych zaleceń: unikać opalania (zarówno naturalnego, jak i w solarium) i nie stosować kosmetyków o działaniu silnie złuszczającym.

Niewskazane jest też palenie tytoniu oraz spożywanie alkoholu 24h przed zabiegiem.

Po zabiegu również musimy porządnie zadbać o skórę, nakładając codziennie filtr przeciwsłoneczny (najlepiej SPF 50) i zapewniając jej odpowiednie nawilżenie (zarówno od wewnątrz – pijąc zalecane ilości wody, jak też od zewnątrz – stosując kremy nawilżające). Ponadto co najmniej przez kilka dni należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i zbyt długiego przebywania na słońcu.

admin