DermaPen Gdańsk

DermaPen Gdańsk

Dlaczego warto zdecydować się na Dermapen?

W trosce o kondycję skóry i jej świeży wygląd warto czasem sięgnąć po innowacyjne technologie, dzięki którym w bezpieczny, a równocześnie skuteczny sposób można zadbać o swój wizerunek, a co za tym idzie – o większą pewność siebie i dobre samopoczucie. Jednym z niezawodnych urządzeń wspomagających walkę z niedoskonałościami cery jest Dermapen.

Czym jest Dermapen?

Dermapen do dość niepozorne, za to niezwykle efektywne urządzenie, wyposażone w cienkie igły, przy pomocy których można automatycznie wykonywać niewielkie nakłucia w skórze. Dzięki temu w głąb tkanek przenikają substancje aktywne stosowane podczas zabiegu, a przy tym pobudzana jest naturalna zdolność skóry do regeneracji – następuje synteza kolagenu, który wpływa na poprawę jędrności i elastyczności.

Urządzenie umożliwia dopasowanie i kontrolowanie głębokości nakłuć, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy, bezpieczny i nie wywołuje dużego dyskomfortu. Poza tym Dermapen jest na tyle poręcznym narzędziem, że przy jego pomocy można przeprowadzać zabiegi mezoterapii mikroigłowej zarówno na twarzy (w tym również w delikatnej okolicy oka), jak i na innych partiach ciała, np. na szyi, dekolcie czy udach.

Jak wygląda zabieg wykonywany Dermapenem?

Przed rozpoczęciem mezoterapii z zastosowaniem Dermapenu należy przede wszystkim wykluczyć przeciwwskazania – zabieg nie powinien być wykonywany osobom chorującym m.in. na nowotwory czy choroby autoimmunologiczne, kobietom w ciąży i w okresie laktacji, osobom zakażonym wirusem HIV ani osobom zmagającym się z anemią. Poza tym zabiegu nie należy przeprowadzać w trakcie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także w przypadku stanów zapalnych skóry.

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry i zaaplikowaniu znieczulenia, najczęściej w formie kremu lub maści. Kiedy znieczulenie zacznie działać, można przystąpić do nakłuwania wybranego obszaru skóry przy pomocy urządzenia Dermapen – głębokość nakłuć jest określana przez specjalistę na podstawie indywidualnych potrzeb skóry. Igły, wykonując pulsacyjne ruchy, powodują mikrourazy prowadzące do uruchomienia procesów regeneracyjnych, oraz wprowadzają w głąb skóry preparat zawierający substancje czynne, wspomagające odżywienie i nawilżenie.

dermapen gdańsk

Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się lekka opuchlizna lub zaczerwienienie – skóra wymaga wówczas szczególnej troski i porządnego nawilżenia. W czasie regeneracji wskazane jest powstrzymanie się od nadmiernego wysiłku fizycznego, od alkoholu i od opalania. Wychodząc na zewnątrz, trzeba zawsze pamiętać o nałożeniu kremu z filtrem – najlepiej SPF50. Przez co najmniej tydzień warto także omijać szerokim łukiem takie miejsca, jak solarium, sauna czy basen.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem urządzenia Dermapen wykonuje się najczęściej w celu zniwelowania zmarszczek, poprawienia owalu twarzy, zwiększenia jędrności skóry, ale także usunięcia blizn, przebarwień i rozstępów. Nakłucia pozwalają na usprawnienie mikrokrążenia i bardziej efektywne dotlenienie, zaś pory skóry zwężają się i stają się mniej widoczne.

Stosując Dermapen w okolicy oka, można skutecznie pozbyć się worków i sińców pod oczami, a także wzmocnić i lepiej odżywić delikatną skórę w tym obszarze. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej “otwarte”, a cała twarz nie wygląda już na nieustannie zmęczoną czy przygnębioną.

Co istotne, mezoterapia mikroigłowa daje naturalne efekty – skóra nie wygląda na sztucznie naciągniętą, tylko po prostu odzyskuje młodzieńczą elastyczność i napięcie. Poprawa jest widoczna już po pierwszym zabiegu Dermapenem, natomiast dla osiągnięcia optymalnego i trwałego rezultatu rekomendujemy zazwyczaj wykonanie serii 3-5 zabiegów.

Comments
Share
admin1